Дослідники з Університету Сіднея стверджують, що ними було розроблено нову недорогу натрієво-сірчану батарею. Її енергетична місткість у чотири рази перевищує місткість літій-іонних батарей. Успіх технології може значно знизити витрати на перехід до декарбонізованої економіки.
Нову батарею було розроблено в рамках пошуку високопродуктивних рішень для створення потужних систем збереження відновлюваної енергії з низькими операційними затратами.
У дослідженні також брали участь вчені з Університету Чунціна, Університету Аделаїди, Університету Вуллонґонґу, Китайської академії наук у Пекіні та Університету науки й технологій Китаю.
Для створення акумулятора було використано розплав солі Натрій-Сульфур (Na-S), яку можна видобувати з морської води. Це здешевлює процес виробництва у порівнянні з виробництвом літій-іонних акумуляторів.
Досі широке використання Na-S акумуляторів було обмежено через їх низьку енергомісткість і короткий життєвий цикл.
Однак, вчені, які працювали у групі, помітили, що використання простого процесу піролізу та вуглецевих електродів може покращити реакційну здатність сірки та оборотність реакцій між сіркою та натрієм.
Як зауважили вчені, це, своєю чергою, допоможе натрій-сірчаним акумуляторам позбутися репутації слабких та забезпечить їх великою місткістю й тривалим строком експлуатації при кімнатних температурах.
Дослідники вважають, що натрій-сірчані акумулятори стануть більш енергомісткою та менш токсичною альтернативою літій-іонним акумуляторам, виробництво і перероблювання яких є доволі дорогим задоволенням.
Провідний автор дослідження Шенлун Чжао вказує, що рішення для збереження енергії, створювані із використанням таких широко розповсюджених і багатих ресурсів, як натрій, можуть гарантувати більшу енергетичну безпеку та дозволять більшій кількості країн долучитися до процесу декарбонізації.
Лабораторні зразки акумуляторів були успішно виготовлені й протестовані у дослідницькому цеху хімічного факультету Університету Сіднея.
Фінансування дослідження було забезпечено Австралійською дослідницькою радою, Національним фондом природничих наук Китаю, Фондами фундаментальних досліджень центральних університетів і Міністерством науки й технологій Китаю повідомляє Mediasat.info.
Comments are closed.