У рамках зусиль щодо скорочення електронних відходів та підвищення ремонтопридатності, Європейський Союз (ЄС) проголосував за законопроєкт що вимагає від усіх виробників забезпечувати у своїх пристроях батареї, які легко замінюються. Перехідний період для впровадження цих нових правил триватиме до 2027 року. Це рішення є частиною широких заходів щодо скорочення електронних відходів.
Розв’язання проблеми незмінних батарей
В цей час більшість смартфонів оснащені незмінними акумуляторами, які звичайному користувачеві складно або зовсім неможливо замінити. Коли акумулятор починає втрачати свої властивості, користувачам доводиться купувати новий телефон або звертатися до спеціалізованого сервісного центру для його заміни. Однак нові правила ЄС, затверджені 10 липня, спрощують можливість споживачам продовжити термін служби своїх смартфонів шляхом простої заміни батареї.
Стосується всіх виробників
Нові правила поширюються на всі смартфони, які продаються в Європейському Союзі, незалежно від країни виробництва. Це означає, що компанії, такі як Apple, Samsung та інші OEM-виробники, повинні будуть суворо дотримуватися цих правил. Інакше вони ризикують втратити значну частку ринку. Водночас нові правила ЄС стосуються не лише батарей для смартфонів. Вони поширюються на всі типи акумуляторів, включаючи портативні акумулятори, акумулятори для електромобілів, промислові акумулятори та акумулятори, які використовуються у легкому транспорті, такому як електричні велосипеди, мопеди та скутери. Правила будуть застосовуватися до всіх пристроїв, що продаються в ЄС, незалежно від їхнього походження.
Пільговий період
Спеціальний перехідний період діятиме до 2027 року, щоб надати OEM-виробникам достатньо часу для внесення змін до своїх продуктів. У законопроєкті зазначено, що будь-який користувач повинен мати можливість легкої заміни батареї без спеціальних знань та інструментів. Однак, сьогоднішні смартфони зазвичай випускаються у цільному формфакторі, використовуючи клейкі матеріали для кріплення батареї. Виробникам потрібно буде переглянути свій підхід до дизайну телефонів, щоб відповідати новим законодавчим вимогам ЄС.
Циркулярна економіка
Головна мета прийнятих правил – створити циркулярну економіку у сфері акумуляторів. У ЄС прагнуть, щоб старі батареї використовувалися для виробництва нових. За планом, до 2027 року 63% компонентів для акумуляторів буде отримано з утилізованих акумуляторів, які раніше вирушали на звалище. До 2030 року цей показник має сягнути 73%. Проте компаніям доведеться зіткнутися з різними проблемами. Крім необхідності перебудувати виробництво, їм доведеться розв’язати питання щодо забезпечення стандарту захисту IP68 (пилонепроникність і вологозахист) у преміальних пристроях з батареями, що легко замінюються. За матеріалами видання Mediasat.info
Comments are closed.